Skóra trądzikowa – jak prawidłowo ją leczyć?

kosmetyka kosmetyki net

Trądzik to zmiany chorobowe, występują na skórze twarzy, ale również pleców, przedramion, ramion, dekoltu. Często zdarza się, że zmiany trądzikowe można zaobserwować również w dolnych partiach ciała. trądzik jest wynikiem zarówno nieprawidłowości w działaniu hormonów, jak i nagromadzenia bakterii chorobotwórczych.

Zmiany trądzikowe dotykają zazwyczaj osoby młode, jednak sam trądzik może utrzymywać się bardzo długo. najskuteczniejszą metodą leczenia jest kuracja antybiotykowa oraz podawanie sterów przez dłuższy okres czasu. Istotne jest również, że trądzik wymaga odpowiedniej pielęgnacji podczas tworzenia się trądziku możliwe jest zaleganie ropy oraz innych wydzielin pod powierzchnią skóry. Bardzo ważne jest, aby nie wyciskać wydzieliny, gdyż możliwe jest przedostanie się bakterii do głębszych warstw skóry. Ważne jest również, aby stosować się do zaleceń lekarza. W wielu przypadkach, kuracja antybiotykami wyklucza picie alkoholu.

Jak pielęgnować skórę?

przede wszystkim osoby ze zmianami trądzikowymi powinny zapytać lekarza o rodzaj kosmetyków, które mogą zaogniać skórę. W tym przypadku bardzo niewskazane są kosmetyki do mycia twarzy, które swoim składzie posiadają dużo alkoholu. Istotne jest również, aby preparat miał gładką konsystencję kremu czy żelu niewskazane jest używanie peelingów, które mogą dodatkowo podrażnić zaognioną skórę. Skóra trądzikowa powinna być pielęgnowana przede wszystkim delikatnymi, pozbawionymi sztucznych substancji zapachowych kosmetykami, które dodatkowo będą ją oczyszczać oraz nawilżać.

Kosmetyki te nie mogą wywoływać na skórze dodatkowych podrażnień. Istotne jest również stosowanie polecanych przez lekarza maści oraz delikatnych środków ochrony i pielęgnacji. mogą być to przede wszystkim kosmetyki o bardzo naturalnym składzie, których głównym zadaniem jest oczyszczanie, a w dalszej kolejności zmniejszanie stanów zapalnych. Takie kosmetyki otrzymamy zarówno w aptekach, jak i drogeriach z kosmetykami pochodzenia naturalnego.

Czego unikać?

Osoby borykające się z trądzikiem przede wszystkim murza unikać konkretnych produktów spożywczych, wystawiania twarzy na silne słońce oraz silnych kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy. Stany zapalne skóry oraz nadmierne wydzielanie łoju może potęgować np. ostre jedzenie. Konieczne jest również ograniczenie dotykania skóry twarzy rękami przenosimy w ten sposób kolejne bakterie i wirusy na powierzchnię skóry id dodatkowo zaogniany stany zapalne.

Ważne jest również stosowanie się do zaleceń lekarskich, szczególnie w czasie przyjmowania konkretnych leków. Warto również unikać produktów, które dodatkowo mogą negatywnie wpłynąć na skórę twarzy konkretne preparaty, kosmetyki, silne opalanie, również na solarium. Ważne jest, aby regularnie odwiedzać dermatologa oraz kontrolować postępy w leczeniu.